سیاسی کارتون ممنوعیت در حاشیه اسیدپاشی

سیاسی: کارتون ممنوعیت در حاشیه اسیدپاشی اخبار اجتماعی

رئیس اتحادیه آهن‌فروشان از زیاد کردن ۴۰ تا ۴۵ درصدی قیمت آهن و میلگرد خبر داد و گفت: این میزان زیاد کردن هشت درصد از گرانی‌های اخیر مسکن را مشمول بر می‌شود.

آهن ۴۰درصد گران شد

آهن ۴۰درصد گران شد

عبارات مهم : بازار

رئیس اتحادیه آهن فروشان از زیاد کردن ۴۰ تا ۴۵ درصدی قیمت آهن و میلگرد خبر داد و گفت: این میزان زیاد کردن هشت درصد از گرانی های اخیر مسکن را مشمول بر می شود.

در حالی که بازار آهن خرداد ماه پارسال زیاد کردن ۵۲ درصدی قیمت را تجربه کرد و هر کیلوگرم شمش آهن یکباره از ۱۳۵۰ تومان به ۲۰۵۰ تومان رسید، امسال هم این بخش مجددا با زیاد کردن قیمت مواجه شده است است که محمد آزاد – مدیر اتحادیه آهن فروشان – در این باره به ایسنا، گفت: قیمت میلگرد و آهن طی مدت اخیر ۴۰ درصد زیاد کردن یافته که باتوجه به اینکه حدود ۲۰ درصد از هزینه ساخت ساز صرف آهن می شود، هشت درصد از گرانی های اخیر بخش مسکن، مربوط به زیاد کردن قیمت در این بخش است.

آهن ۴۰درصد گران شد

به اعتقاد وی، تا زمانی که ارزش ریال تثبیت نشده و از آن کاسته می شود، گرانی ها ادامه دارد.

آزاد ضمن تاکید بر اینکه تلاش می شود کالا با ارزان ترین قیمت به دست مصرف کننده برسد، گفت: در این خصوص مورد نیاز است همکاری هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزرات امور اقتصادی و دارایی و بورس کالا صورت گیرد تا از زیاد کردن قیمت ها جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه آهن‌فروشان از زیاد کردن ۴۰ تا ۴۵ درصدی قیمت آهن و میلگرد خبر داد و گفت: این میزان زیاد کردن هشت درصد از گرانی‌های اخیر مسکن را مشمول بر می‌شود.

رئیس اتحادیه آهن فروشان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از کالاها تولید داخل هستند، افزود: در کشور مواد اولیه مرغوب همچون سنگ آهن، زغال سنگ، گاز و همچنین کارگر ارزان قیمت داریم؛ بنابراین نباید با زیاد کردن قیمت ارز، گرانی داشته باشیم.

به گفته وی، تقریبا نیمی از محصولات تولیدی، صادر می شود؛ لذا در قبال این صادرات ارز دریافت می کنیم و بورس کالا جهت قیمت گذاری در تابلو بورس، قیمت های جهانی را مورد توجه قرار می دهد که این به ضرر مصرف کننده داخلی خواهد بود.

آزاد گفت: در زمینه کنترل قیمت ها و بیان حساسیت خود در نفع مصرف کننده با مدیر مجلس و وزیر صنعت، معدن و تجارت مذاکراتی انجام شده است است.

آهن ۴۰درصد گران شد

رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه در بازار کمبود کالا نداریم، اظهار کرد: هر میزان که تقاضا باشد عرضه نیز خواهیم داشت. در حال حاضر تقاضایی وجود ندارد که برابرش کالا و عرضه وجود نداشته باشد. همانطور که اشاره شد ۵۰ درصد تولیدات داخل صادر می شود تا کارخانه ها به حیات خود ادامه دهند.

وی راجع به اعتراض هفته گذشته آهن فروشان گفت: از آنجاکه بازار در بی ثباتی به سر می برد، فروشنده دلواپس است کالایی که صبح فروخته را بعدازظهر نتوانتد با همان قیمت، بخرد و جایگزین کند؛ بنابراین جهت ساعاتی توقف کاری داشتند تا وظیفه ثبات بازار مشخص شود.

واژه های کلیدی: بازار | تجارت | ارزان قیمت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs