سیاسی کارتون ممنوعیت در حاشیه اسیدپاشی

سیاسی: کارتون ممنوعیت در حاشیه اسیدپاشی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می‌گیرند

درباره پنج صورت شاخص که در بزنگاه های حساس به جای برنامه سازی جهت خوشایندن مدیران بالادستی، هوشمندانه کنار مردم می ایستند و جهت تلویزیون کسب آبرو می کنند. این گ

۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می‌گیرند

۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می گیرند

عبارات مهم : برنامه

درباره پنج صورت شاخص که در بزنگاه های حساس به جای برنامه سازی جهت خوشایندن مدیران بالادستی، هوشمندانه کنار مردم می ایستند و جهت تلویزیون کسب آبرو می کنند. این گزارش به مناسبت محبوبیت رضا رشیدپور در روزهای پرسوءتفاهم تدوین شده است است.

به گزارش روزنامه هفت صبح ، راجع به پنج صورت شاخص که در بزنگاه های حساس به جای برنامه سازی جهت خوشایندن مدیران بالادستی، هوشمندانه کنار مردم می ایستند و جهت تلویزیون کسب آبرو می کنند. این گزارش به مناسبت محبوبیت رضا رشیدپور در روزهای پرسوءتفاهم تدوین شده است است.

پیش درآمد

«او مجری سیاست تثبیت شده است تلویزیون است» این کامنت و نمونه های بی شمار مشابه را می توان در سایت های متفاوت دید که گزارشگر گزارش «زندگی بدون شبکه های اجتماعی» را نشانه رفته اند. نظرهایی که در چند روز اخیر رصد کردیم، نشان می دهد غالب هموطنان نگاهی بدبینانه به تلویزیون دارند حتی هنگامی که می دانند معاونت سیاسی به خاطر آن گزارش توبیخ شده است هست. معتقدیم تلویزیون در بزنگاه های حساس باید طوری واکنش‌ها کند که مورد وثوق مردم قرار گیرد.

بله، دست برنامه سازان بسته است ولی با خلاقیت و ایستادن کنار مردم می توان کسب اعتماد کرد. اصلا می توان خیلی کارها را نکرد مثل همین گزارش «زندگی بدون شبکه های اجتماعی». این اتفاق بهانه ای شد تا عملکرد چند صورت را که جهت تلویزیون اعتبار می خرند. مرور کنیم؛ همان هایی که نام ارزش نه تنها بیننده می آورد که ذیل این اتهام قرار نمی گیرند که «مجری سیاست تثبیت شده است هستند». به فهرست، چند نام دیگر را می توان اضافه کرد از جمله سروش صحت که سریال «لیسانسه ها» و برنامه «کتاب باز» را روی آنتن دارد.

رضا رشیدپور؛ حالا خورشید

«حالا خورشید» در گام اول یک برنامه سرحال صبحگاهی هست. رضا رشیدپور با علم به این عنوان تلاش کرده مدل اجراهای قبلی را کنار بگذارد. او جهت ایجاد شفافیت نخواسته در قید سری برنامه های شیشه ای اش بماند و جهت چالش سراغ مدل «دید در شب» نرفته. سعه صدر دیگر شاخصه مثبت برنامه است که گاهی مهمان های تلویزیون را نشان می روند ولی رشیدپور نه هول می شود و نه مانع از انتقاد آنها.

نمونه اش را میان حرف های صریح همسر سرمهندس نفتکش ایرانی شاهد بودیم که کلی انتقاد روانه صدا و سیما کرد. برگ برنده دیگر رشیدپور گام برداشتن همراه با اتفاقات روز هست. گاهی گرانی تخم مرغ محور می شود و گاهی فیلترینگ تلگرام. رشیدپور کنار مردم می ایستد و زبان آنها می شود یعنی به جای ترسیدن از مواجهه با ماجرای فیلتر شدن، خیلی رک می گوید خود او هم از این اتفاق ناراحت است و دست به دامان فیلترشکن شده. حتی به معاونت سیاسی صدا و سیما متلک می اندازد که گزارشی از خوشحالی مردم به خاطر قطع خبر رسان تلگرام پخش کرده بود. این همراهی است که باعث می شود بریده حرف های او دست به دست بچرخد.

عادل فردوسی پور؛ نود

زبان سرخش خیلی وقت ها برایش گران تمام شده است ولی تاثیری در عوض کردن شاکله فکری عادل فردوسی پور نداشته هست. می دانیم که حمایت مدیران تلویزیون از «نود» جسارت فردوسی را تقویت کرد ولی هر کسی «جنبه» حمایت را ندارد. او فریفته افشاگری ها و زیاد کردن روز به روز بیننده هایش نشد و وظیفه مهم اش را فراموش نکرد. رسالت مهم او «برنامه سازی» هست؛ آن هم با استاندارد و تراز بالا. هر سال دکور و آیتم های «نود» را عوض کردن می دهد و با آغوش باز سراغ ایده های تازه همکارانش می رود.

طبعا «نود» خالی از ایراد نیست، بحث حالا چیز دیگری است: عادل فردوسی پور به جای غلتیدن به سمت مدیران ورزشی و اشخاص مطرح فوتبال، کنار مردم ایستاد و زبان گویای آنها شد. اصلا به خاطر چنین جایگاهی است که گاه طیفی از هواداران یک تیم او را دشمن خود می دانند و از هرگونه اظهارنظرش تعابیر فرامتن می کنند. عادل در بزنگاه های حساس، مردم را رها نکرد و نشان داد با آنها همدل و همراه هست. این مانیفست، اعتبار او و «نود» را باعث شده است است.

۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می‌گیرند

مهران مدیری؛ دورهمی

در یک دوره بین او و تلویزیون شکرآب شد ولی مهران مدیری علیه این رسانه لب به شکایت باز نکرد. او خوب می دانست ریشه محبوبیتش در تلویزیون است و مسئولان بهتر می دانستند مدیری جهت ارزش مایه اعتبار هست. او در «دور همی» نقش منتقد اجتماعی را بازی می کند و می خواهد زبان مردم باشد. انتقادهایش گاهی بیش از حد عریان است و ابزاری می شود جهت مخالفان دولت. در دوره جدید، نقدهایش اصولی تر و همگام با اتفاقات روز هست. استنداپ هایش به رغم داشتن مخالفانی سرسخت به دل جماعت زیادی می نشیند و گاه و بیگاه در مناسبت های متفاوت برده آن را دست به دست می کنند.

کسی نیست نداند مدیری حتی هنگامی که بی رحمانه دولتمردان را نقد می کند، سفارشی نپذیرفته بلکه حرف دل خود اوست. شاید چنین روشی به زعم بعضی درست نباشد ولی نمی توان مدیری را متهم به دولت ستیزی کرد. او فعلا «نقد میانه» را گزینش کرده و انتقادهایش حساسیت سری پیش «دورهمی» را ندارد. مهران مدیری جزو مجریانی است که واکنش‌ها و سکناتش همراهی برانگیز است و باعث اعتماد مردم به تلویزیون می شود.

احسان علیخانی؛ ماه عسل

اصولا مجریانی که توبیخ می شوند پیش مردم به محبوبیت می رسند! البته نمی خواهیم محبوبیت احسان علیخانی را به مخالفت خوانی اش تقلیل دهیم ولی او بارها چوب نقدهای تند و تیزش را خورده. معروف ترین آن به ماجرای خاص برنامه سال تحویل و کنایه به رییس جمهور وقت باز می گردد که منجر به ممنوع الکاری اش شد. در «ماه عسل» هم بسیاری از اوقات نقدهایش گزنده بوده. در طرف برابر ولی بر تعداد هواداران علیخانی اضافه شده است تا جایی که هنگامی که طرح محسنین را راه اندازی می کند با استقبال چشمگیر مواجه می شود.

علیخانی حرف های «شعاری» و «باب طبع مدیران» کم نمی زند ولی ادبیات گفتاری اش به گونه ای است که به دل هوادارانش می نشیند. کسی هم پیش خود نمی گوید «ای بابا او مجری اوامر مسئولان بالادستی است!» نه؛ علیخانی آداب محبوب شدن را یاد گرفته و فهمیده تا هنگامی که می تواند از آن مواظبت کند که کنار مردم ایستاده باشد نه مسئولان تلویزیون به همین خاطر است که هر حرفی نمی زند و با ظرافت روی مرز باریک «مجری تلویزیون بودن» و «زبان مردم بودن» حرکت می کند.

درباره پنج صورت شاخص که در بزنگاه های حساس به جای برنامه سازی جهت خوشایندن مدیران بالادستی، هوشمندانه کنار مردم می ایستند و جهت تلویزیون کسب آبرو می کنند. این گ

رامبد جوان؛ خندوانه

مدل برنامه سازی و اصولا شخصیتی رامبد جوان یک تفاوت اساسی با عادل فردوسی پور و رضا رشیدپور دارد. او با «زبان شیرین» سراغ مباحث متفاوت می رود و اگر هم بخواهد به مسئولان یا مردم نقد کند، خنده از لبش نمی افتد. رامبد اهل کنایه زدن و دنبال کردن پرسشها حاد روز نیست. او نخواسته ردای یک مجری مخالف خوان بر تن کند که البته با توجه به رسالت «خندوانه» روش او کاملا اصولی است.

رامبد جوان ولی یک شاخصه بزرگ دارد و آن برخورداری از محبوبیت، همپای دیگر سلبریتی های تلویزیون است تا جایی که این موقعیت حتی در بازیگری نصیب او نشد. رامبد جوان با مدل برنامه سازی و اجرای متفاوتش، طیف زیادی از بیننده ها را جذب تلویزیون کرد و اینگونه جهت آن وجاهت خرید. جوان هر کاری کند متهم نمی شود که مجری سیاست صدا و سیماست؛ او آنقدر ذکاوت دارد که فرمایش مدیران را از فیلتری عبور درست دهد و دافعه ایجاد نکند. این گونه است که طرح ها ایده ها و کمپین های او با اقبال فراوان مواجه می شود و هنگامی که جهت کمک رسانی مالی اقدام می کند، عددهای بزرگی به دست می آید.

۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می‌گیرند

واژه های کلیدی: برنامه | فردوسی | برنامه | رشیدپور | علیخانی | گزارشگر | تلویزیون | رضا رشیدپور | مهران مدیری | احسان علیخانی | عادل فردوسی پور

۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می‌گیرند

۵مجری محبوبی که هر لحظه طرف مردم را می‌گیرند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs